Вiддiл продажiв
 (048)798-32-77  
Лінія консультацій
 (048)77-00-151 (IТС)  
 (048)703-8510 (MEDoc)  
 info@fort.odessa.ua

ГоловнаГоловна Мапа сайтуМапа сайту
Пошук по сайту:

 
 
 
             
 
 

 
Фон.png


 

Модуль «E-ТТН»

Електронні ТТН

Мінінфраструктури затвердило наказ від 03.06.2019 р. № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (далі – Наказ № 413). Зміни стосуються запровадження електронної товарно-транспортної накладної (далі – e-ТТН). Наразі наказ офіційно не опублікований.

Нагадуємо нашим користувачам, що в програмі М.E.Doc реалізовано розділ «Облік ТТН».

Модуль «Реєстр товарно-транспортних накладних» призначений для роботи з товарно-транспортними накладними та дозволяє їх відправляти до ДФС, обмінюватися ними з контрагентами засобами електронного зв’язку (електронною поштою).

В Реєстрі ТТН є можливість створювати, редагувати та зберігати ТТН на спирт етиловий та ТТН на алкогольні напої, з метою їх реєстрації в ДФС та обміну ними з контрагентами.

Багатосторонній обмін

Після офіційного опублікування Наказу № 413 будь-які ТТН, незалежно від виду товару, які вони супроводжують, стануть юридично значущими. Тому можливості багатостороннього обміну* такими електронними документами, що реалізований у пілотному режимі програми, буде корисний багатьом користувачам М.E.Doc.

* Докладніше про багатосторонній обмін e-ТТН можна дізнатися з наших наступних публікацій.

За допомогою цієї функції eлектронні товарно-транспортні накладні можуть бути надіслані:

  • визначеній кількості отримувачів;
  • надсилаються по черзі за встановленим користувачем маршрутом електронного документа.

  1. Кожен з учасників багатостороннього обміну зі свого боку погоджує та підписує e-ТТН. Погоджений електронний документ відправляється наступному отримувачу, за визначеним користувачем маршрутом. Наступна відправка e-ТТН за маршрутом здійснюється автоматично у момент його погодження попереднім учасником багатостороннього обміну.
  2. Учасникам документообігу, що отримали eлектронні товарно-транспортні накладні, надсилаються квитанції про їх погодження та підписання від кожного отримувача.
  3. При відхиленні e-ТТН будь-яким з отримувачів, учасникам багатостороннього обміну, які вже отримали електронний документ, надсилається квитанція про його відхилення. При цьому обробка електронної товарно-транспортної накладної припиняється.
  4. Інформація про погодження (відхилення) та підписання кожним учасником багатостороннього обміну доступна всім його учасникам.
  5. Після погодження та підписання документа останнім отримувачем з визначеного користувачем маршруту е-ТТН завершує цикл обробки.

Важливо!

Функція багатостороннього обміну первинними документами доступна, за умови використання версії, не нижче 11.01.009, всіма учасниками обміну електронними документами!

Тема використання е-ТТН є затребуваною та цікавою багатьом суб’єктам господарювання. Тому ми плануємо доопрацювання наших продуктів у цьому напрямку, а доопрацювання будемо супроводжувати публікаціями та інструкціями, тощо. Слідкуйте за новинами та користуйтесь нашими продуктами!

Досі роздруковуєте, а потрібно підписати та відправити!

E-ТТН «в законі»

Законодавче підґрунтя щодо е-ТТН

Набрав чинності наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (опубліковано в Офіційному віснику України 12.07.2019 р., №52), яким врегульовано:

1. Визначення товарно-транспортної накладної

ТТН – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом України.

Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених ТТН у паперовій та/або електронній формі, на навантажений або вивантажений вантаж.

2. Форму ТТН, яка викладена у новій редакції (додаток 7 до Правил перевезення).

3. Правила оформлення е-ТТН

Оформлення ТТН в електронній формі здійснюється за допомогою електронного підпису (КЕП) відповідальних осіб вантажовідправника, водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажоодержувача.

У разі оформлення е-ТТН супровідні документи також формуються та додаються в електронній формі.

Створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання, знищення е-ТТН здійснюється відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг»«Про електронні довірчі послуги».

Що дає бізнесу використання е-ТТН?

Тепер Бізнес може долучити до інших документів, з якими вже організовано електронний обмін – і ТТН. Тобто з моменту набрання чинності наказу е-ТТН має право бути електронною і є юридично значущим документом.

Робота з е-ТТН: миттєве, надійне та законне погодження документів на вантажоперевезення, яке підвищує ефективність працівників, унеможливлює втрату документів, забезпечує прозорість бізнес-процесів та збереже кошти компанії. А головне – погодження та обмін документами – миттєво, #Безпаперу.

Коли потрібна ТТН?

Враховуючи те, що ТТН є первинним документом для складського, оперативного і бухгалтерського обліку – вона потрібна для підтвердження:

  • факту надання послуг на перевезення товарів;
  • здійснення відвантаження та отримання товарів.

ТТН є обов’язковою для осіб, які здійснюють перевезення вантажу на підставі договорів на перевезення. При цьому не важливо яким автотранспортом здійснюється перевезення (легковим чи вантажним).

ТТН є необов’язковою у разі перевезення власних вантажів власним транспортом для забезпечення господарської діяльності.

Як це працює?

1. Відправник складає е-ТТН.

2. Відправник підписує е-ТТН КЕП та направляє перевізнику.

3 Представник Перевізника (водій та/або експедитор) підписує е-ТТН КЕП. Один екземпляр ТТН роздруковується (для пред’явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху) та підписується Відправником та представником Перевізника (водій та/або експедитор). Також, за необхідністю підписана е-ТТН направляється Вантажоотримувачу.

Вантажовідправник на підставі підписаного Перевізником екземпляру е-ТТН здійснює списання ТМЦ зі складу в бухгалтерському обліку.

4. У разі перевантаження вантажу в процесі перевезення на інший автомобіль складається акт довільної форми в паперовій або електронній формі (в залежності від форми створення ТТН).

Акт складається у двох примірниках, які підписують представники (водії) обох Перевізників (по одному для кожного), проставляючи особисті підписи або КЕП.

5. Вантажоотримувач накладає кваліфікований електронний підпис на е-ТТН, що надійшла від представника Перевізника (водія та/або експедитора) та відправляє підписану е-ТТН представнику Перевізника та (за необхідністю) Вантажовідправнику.

Вантажоотримувач використовує е-ТТН для оприбуткування вантажу.

6. Остаточний розрахунок за перевезення вантажів проводиться Вантажовідправником на підставі рахунку Перевізника, який надається разом з доданням е-ТТН.

Механізм обміну е-ТТН (Рис.1).



  

 

Форт.Одеса
info@fort.odessa.ua
Телефон: +38(048)798-32-77, +38(067)558-31-68
Адрес: 65044. м. Одеса, пр. Шевченко, б. 2, оф. 142